Kas ir LinkedIn un kā atrast darbu šajā platformā

Izveidots 12 marts, 2024
LinkedIn darbavietas

LinkedIn ir spēcīga profesionāla tīkla platforma, kas ir mainījusi veidu, kā cilvēki atrod darbu un sazinās ar potenciālajiem darba devējiem. Neatkarīgi no tā, vai jūs aktīvi meklējat jaunu darbu vai vienkārši vēlaties paplašināt savu profesionālo tīklu, LinkedIn piedāvā daudz iespēju un resursu, lai palīdzētu jums sasniegt savus karjeras mērķus. Šajā rakstā es jums pastāstīšu, kā izmantot LinkedIn, lai atrastu darbu un palielinātu jūsu izredzes gūt panākumus.

Izpratne par LinkedIn izmantošanas priekšrocībām darba meklējumos

Viena no galvenajām LinkedIn izmantošanas priekšrocībām darba meklējumos ir iespēja parādīt savas prasmes un pieredzi plašai auditorijai. Atšķirībā no tradicionālā CV, jūsu LinkedIn profilā var būt iekļauti multivides elementi, piemēram, videoklipi, prezentācijas un portfolio, kas ļauj demonstrēt savas spējas dinamiskākā un saistošākā veidā. Turklāt LinkedIn nodrošina platformu personāla atlases speciālistiem un personāla atlases vadītājiem, lai meklētu kandidātus, kas nozīmē, ka pat tad, ja jūs aktīvi nemeklējat darbu, potenciālie darba devēji jūs joprojām var atklāt.

Vēl viena LinkedIn priekšrocība ir iespēja sazināties ar savas jomas profesionāļiem. Veidojot kontaktu tīklu, jūs varat gūt vērtīgu ieskatu nozares tendencēs, darba piedāvājumos un karjeras izaugsmes iespējās. LinkedIn piedāvā arī dažādas grupas un kopienas, kurās varat iesaistīties diskusijās un dalīties zināšanās ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Kā izveidot efektīvu LinkedIn profilu

Efektīva LinkedIn profila izveide ir ļoti svarīga, lai piesaistītu darba devēju uzmanību un palielinātu jūsu izredzes iegūt darbu. Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs optimizēt savu profilu:

 1. Izvēlieties profesionālu profila attēlu: izmantojiet augstas kvalitātes fotoattēlu, kas parāda jūs pozitīvā un profesionālā gaismā. Neizmantojiet ikdienišķus vai nepiemērotus attēlus, kas var slikti atspoguļot jūsu profesionālo zīmolu.
 2. Izveidojiet pārliecinošu virsrakstu: jūsu virsraksts parādās tieši zem jūsu vārda un ir viena no pirmajām lietām, ko cilvēki redz, apmeklējot jūsu profilu. Izmantojiet šo vietu, lai parādītu savas zināšanas un piesaistītu personāla atlases speciālistu uzmanību.
 3. Uzrakstiet kodolīgu un saistošu kopsavilkumu: jūsu kopsavilkumā ir jāsniedz īss pārskats par jūsu profesionālo pieredzi, izceļot jūsu galvenās prasmes un sasniegumus. Izmantojiet skaidru un kodolīgu valodu, lai lasītāji varētu viegli saprast jūsu piedāvāto vērtību.
 4. Uzskaitiet savu pieredzi un izglītību: iekļaujiet savu darba pieredzi, izceļot savas lomas, pienākumus un sasniegumus. Neaizmirstiet iekļaut arī savu izglītības vēsturi.
 5. Pievienojiet atbilstošas prasmes: LinkedIn ļauj uzskaitīt savas prasmes, tāpēc noteikti iekļaujiet tās, kas atbilst jūsu vēlamajam darbam. Tas palīdzēs personāla atlases speciālistiem jūs atrast, meklējot kandidātus ar īpašām prasmēm.
 6. Pieprasiet ieteikumus: palūdziet kolēģiem, uzraugiem vai klientiem uzrakstīt ieteikumus jums. Šīs atsauksmes var palielināt jūsu profila uzticamību un sniegt ieskatu jūsu darba ētikā un spējās.

Veicot šīs darbības, jūs varat izveidot saistošu LinkedIn profilu, kas palīdzēs jums izcelties no pūļa un piesaistīt potenciālo darba devēju uzmanību.

LinkedIn profila optimizēšana darba meklēšanai


Kad esat izveidojis savu LinkedIn profilu, ir svarīgi to optimizēt darba meklēšanai. Tālāk ir norādītas dažas stratēģijas, kā padarīt jūsu profilu redzamāku personāla atlases speciālistiem.

 • Izmantojiet atbilstošus atslēgvārdus: padomājiet par atslēgvārdiem, ko personāla atlases speciālisti varētu izmantot, meklējot kandidātus, un iekļaujiet tos savā profilā. Tas palielinās jūsu izredzes parādīties meklēšanas rezultātos.
 • Pielāgojiet savu URL: LinkedIn ļauj pielāgot jūsu profila URL, tāpēc izmantojiet šīs funkcijas priekšrocības. Izvēlieties URL, kas ietver jūsu vārdu vai tā variantu, lai citiem būtu vieglāk jūs atrast.
 • Aizpildiet visas sava profila sadaļas: aizpildiet visas sava profila sadaļas, tostarp informāciju par izglītību, sertifikātiem, brīvprātīgā darba pieredzi un jebkuru citu būtisku informāciju. Jo pilnīgāks ir jūsu profils, jo lielāka iespēja, ka tiksit parādīts meklēšanas rezultātos.
 • Iesaistieties LinkedIn saturā: LinkedIn atalgo lietotājus, kuri aktīvi iesaistās platformā, reklamējot savus profilus un saturu. Patīk, komentējiet un kopīgojiet atbilstošās ziņas, lai palielinātu savu redzamību un piesaistītu vervētāju uzmanību.

Optimizējot savu LinkedIn profilu darba meklēšanai, jūs varat palielināt savas iespējas tikt atklātiem potenciālo darba devēju vidū un iegūt savu sapņu darbu.

LinkedIn darba meklēšanas funkciju izmantošana

LinkedIn piedāvā virkni darba meklēšanas funkciju, lai palīdzētu jums atrast ideālu iespēju. Šeit ir daži padomi, kā maksimāli izmantot šīs funkcijas:

 • Izmantojiet izvērstās meklēšanas filtrus: meklējot darbu LinkedIn, izmantojiet izvērstās meklēšanas filtrus, lai sašaurinātu rezultātus.
 • Varat filtrēt pēc atrašanās vietas, nozares, pieredzes līmeņa un citiem, lai atrastu darbu, kas atbilst jūsu vēlmēm.
 • Brīdinājumu par darbu iestatīšana: LinkedIn ļauj iestatīt darba brīdinājumus, pamatojoties uz jūsu meklēšanas kritērijiem. Tas nozīmē, ka jūs saņemsiet paziņojumus, kad tiks publicēti jauni darbi, kas atbilst jūsu vēlmēm, nodrošinot, ka jūs nekad nepalaižat garām iespēju.
 • Saglabājiet darba sludinājumus: ja atrodat jūs interesējošu darba sludinājumu, saglabājiet to vēlākai lietošanai. Tas ļauj jums viegli atgriezties pie tā, kad esat gatavs pieteikties.
 • Piesakieties tieši, izmantojot LinkedIn: Daudzi darba devēji ļauj pieteikties darbam tieši, izmantojot LinkedIn. Izmantojiet šīs funkcijas priekšrocības, lai vienkāršotu pieteikšanās procesu un palielinātu iespējas tikt pamanītam.

Izmantojot šīs darba meklēšanas funkcijas, jūs varat efektīvi pārvietoties lielajā LinkedIn darba sludinājumu skaitā un atrast tos, kas ir visatbilstošākie jūsu karjeras vēlmēm.

Tīklošana LinkedIn, lai iegūtu darba iespējas

Tīklošana ir būtisks aspekts, lai atrastu darba iespējas LinkedIn. Šeit ir dažas stratēģijas, kas palīdzēs jums izveidot spēcīgu profesionālu tīklu:

 • Sazinieties ar kolēģiem un klasesbiedriem: sāciet, sazinoties ar saviem pašreizējiem un bijušajiem kolēģiem, klasesbiedriem un profesoriem. Šie savienojumi var sniegt vērtīgu ieskatu par darba piedāvājumiem un iepazīstināt jūs ar jaunām iespējām.
 • Pievienojieties ar nozari saistītām grupām: LinkedIn piedāvā plašu profesionālo grupu klāstu, kur varat sazināties ar personām, kurām ir kopīgas intereses un zināšanas. Pievienojieties attiecīgajām grupām un aktīvi piedalieties diskusijās, lai paplašinātu savu tīklu un būtu informēts par nozares tendencēm.
 • Sazinieties ar saviem kontaktiem: regulāri sadarbojieties ar saviem kontaktiem, atzīmējot Patīk, komentējot un kopīgojot viņu ziņas. Tas palīdzēs jums izveidot un uzturēt spēcīgas attiecības, palielinot iespēju, ka ar jums tiks dalītas darba iespējas.
 • Apmeklējiet virtuālos pasākumus un tīmekļa seminārus: LinkedIn bieži rīko virtuālus pasākumus un tīmekļa seminārus par dažādām tēmām. Piedalieties šajos pasākumos, lai paplašinātu savas zināšanas, sazinātos ar nozares profesionāļiem un, iespējams, atklātu jaunas darba iespējas.

Tīklošana vietnē LinkedIn nav tikai pakalpojumu lūgšana; tas ir par nozīmīgu attiecību un abpusēji izdevīgu savienojumu veidošanu. Ieguldot laiku un pūles tīklu veidošanā, jūs varat atvērt durvis jaunām darba iespējām, kuras, iespējams, nav reklamētas citur.

LinkedIn vakances 2

LinkedIn Premium izmantošana darba meklēšanai

LinkedIn piedāvā premium līmeņa abonementu ar nosaukumu LinkedIn Premium, kas nodrošina papildu funkcijas un priekšrocības darba meklētājiem. Lūk, kā LinkedIn Premium var uzlabot jūsu darba meklēšanu:

InMail: izmantojot LinkedIn Premium, jūs iegūstat piekļuvi pakalpojumam InMail, kas ļauj tieši nosūtīt ziņojumus citiem LinkedIn dalībniekiem, pat ja neesat izveidojis savienojumu. Tas var būt īpaši noderīgi, lai sazinātos ar personāla atlases speciālistiem un nolīgšanas vadītājiem.

Ieskats darba pretendentiem: LinkedIn Premium sniedz ieskatu par to, kurš vēl ir pieteicies darbam, sniedzot jums labāku izpratni par savu konkurenci. Šī informācija var palīdzēt jums pielāgot savu pieteikumu un izcelties citu kandidātu vidū.

Uzlaboti meklēšanas filtri: LinkedIn Premium piedāvā uzlabotākus meklēšanas filtrus, kas ļauj vēl vairāk precizēt darba meklēšanu. Tas var ietaupīt laiku, piedāvājot jums mērķtiecīgākas darba iespējas.

Piedāvātais pretendents: LinkedIn Premium dalībniekiem ir iespēja darba piedāvājumos sevi parādīt kā "Piedāvāto pretendentu". Tas var palielināt jūsu atpazīstamību un padarīt jūs pievilcīgāku potenciālajiem darba devējiem.

Lai gan LinkedIn Premium ir par maksu, tas var būt vērtīgs ieguldījums, ja aktīvi meklējat darbu un vēlaties izmantot tā piedāvātās papildu funkcijas un priekšrocības.

Parādiet savas prasmes un pieredzi vietnē LinkedIn

Jūsu LinkedIn profils ir lieliska platforma jūsu prasmju un pieredzes demonstrēšanai. Šeit ir dažas stratēģijas, lai efektīvi izceltu jūsu kvalifikāciju:

 • Izmantojiet prasmju sadaļu: LinkedIn ļauj uzskaitīt savas prasmes, tāpēc noteikti iekļaujiet tās, kas atbilst jūsu vēlamajam darbam. Esiet stratēģiski, izvēloties savas prasmes un koncentrējieties uz tām, kas ir vispieprasītākās jūsu nozarē.
 • Iekļaujiet multivides elementus: izmantojiet LinkedIn multivides iespējas, iekļaujot videoklipus, prezentācijas vai sava darba paraugus. Tas nodrošinās darba devējiem vispusīgāku izpratni par jūsu iespējām un ļaus jums izcelties citu kandidātu vidū.
 • Dalieties savos sasniegumos: izmantojiet sava profila pieredzes sadaļu, lai izceltu savus galvenos sasniegumus un ieguldījumu katrā lomā.
 • Kad vien iespējams, kvantificējiet savus sasniegumus, lai parādītu jūsu iepriekšējo amatu ietekmi.
 • Publicējiet rakstus un ziņas: LinkedIn ļauj publicēt rakstus un kopīgot ziņas par dažādām tēmām. Izmantojiet šīs funkcijas priekšrocības, lai parādītu savas zināšanas un kļūtu par ideju līderi savā jomā.

Efektīvi demonstrējot savas prasmes un pieredzi LinkedIn, jūs varat piesaistīt darba devēju uzmanību un pozicionēt sevi kā augsti kvalificētu kandidātu.

LinkedIn grupu izmantošana darba meklēšanai

LinkedIn grupas ir kopienas, kurās profesionāļi ar līdzīgām interesēm vai piederībām var sazināties un dalīties zināšanās. Lūk, kā jūs varat izmantot LinkedIn grupas darba meklēšanai:

Pievienojieties attiecīgajām grupām: meklējiet grupas, kas atbilst jūsu nozarei, karjeras mērķiem vai interesēm. Pievienošanās šīm grupām ļaus sazināties ar līdzīgi domājošiem profesionāļiem un gūt ieskatu par darba iespējām.

Piedalieties diskusijās: iesaistieties ar grupas dalībniekiem, piedaloties diskusijās, daloties pieredzē un uzdodot pārdomātus jautājumus. Tas palīdzēs jums kļūt par vērtīgu atbalstītāju un paplašināt savu profesionālo tīklu.

Pārbaudiet darba piedāvājumus: daudzām LinkedIn grupām ir īpašas darba vietas, kurās dalībnieki var publicēt darba piedāvājumus vai dalīties ar darba iespējām. Noteikti regulāri pārbaudiet šos tablo, lai atrastu atbilstošus darba sludinājumus.

Sazinieties ar grupas dalībniekiem: ja jūs saskaraties ar grupas dalībnieku, kurš strādā uzņēmumā, kas jūs interesē, vai kura darbs atbilst jūsu prasmēm, nevilcinieties sazināties ar jums. Personalizējiet savu ziņojumu un paskaidrojiet, kāpēc jūs sazināties, izrādot patiesu interesi par viņu darbu vai karjeras ceļu.

Izmantojot LinkedIn grupas, jūs varat pievienoties profesionāļu kopienai, kas var sniegt atbalstu, padomus un potenciālās darba iespējas.

LinkedIn karjeras resursi un rīki

LinkedIn piedāvā dažādus karjeras resursus un rīkus, lai palīdzētu jums meklēt darbu. Šeit ir daži vērtīgi resursi, ko izpētīt:

 • LinkedIn Learning: LinkedIn Learning piedāvā plašu tiešsaistes kursu un apmācību klāstu par dažādām tēmām, tostarp par darba meklēšanas stratēģijām, CV rakstīšanu un sagatavošanos intervijām. Izmantojiet šos resursus, lai uzlabotu savas prasmes un palielinātu savu tirgu.
 • LinkedIn Salary Insights: LinkedIn Salary Insights nodrošina algu datus un ieskatus dažādām profesijām un nozarēm. Izmantojiet šo rīku, lai izpētītu algu diapazonus un efektīvāk apspriestu darba piedāvājumus.
 • LinkedIn Events: LinkedIn Events ļauj atklāt un apmeklēt virtuālus vai klātienes pasākumus, kas saistīti ar jūsu nozari vai karjeras interesēm.
 • Piedalīšanās šajos pasākumos var paplašināt jūsu zināšanas, paplašināt tīklu un potenciāli radīt darba iespējas.
 • LinkedIn uzņēmumu lapas: izpētiet LinkedIn uzņēmumu lapas, lai uzzinātu vairāk par dažādām organizācijām, to uzņēmuma kultūru un darba piedāvājumiem. Sekojot uzņēmuma lapām, jūs varat būt informēts par jauniem darba sludinājumiem un uzņēmuma jaunumiem.

Izmantojot šos LinkedIn piedāvātos karjeras resursus un rīkus, jūs varat iegūt konkurētspējīgas priekšrocības darba meklējumos un pieņemt pārdomātus lēmumus par savu karjeru.

Secinājums


LinkedIn ir jaudīgs rīks darba meklētājiem, kas piedāvā platformu, kurā parādīt savas prasmes, sazināties ar profesionāļiem un atklāt jaunas darba iespējas. Ievērojot šajā rakstā izklāstītās stratēģijas, varat izveidot efektīvu LinkedIn profilu, optimizēt to darba meklēšanai un izmantot platformas funkcijas, lai palielinātu savas izredzes atrast savu sapņu darbu. Atcerieties palikt aktīviem, sazināties ar savu tīklu un maksimāli izmantot LinkedIn piedāvātos resursus un rīkus. Veiksmi darba meklējumos!

LinkedIn ir profesionāla tīkla platforma, kas paredzēta karjeras attīstībai un biznesa sakariem. Tas ļauj lietotājiem izveidot profesionālu profilu, sazināties ar kolēģiem un vienaudžiem, kā arī piekļūt darba vietu sarakstiem un nozares ieskatiem. Izmantojot LinkedIn darba meklēšanai, tiek nodrošināta piekļuve plašam profesionāļu un vervētāju tīklam, padarot to par būtisku instrumentu karjeras izaugsmei.

Lai optimizētu savu LinkedIn profilu darba iespējām, pārliecinieties, ka jūsu profils ir pilnīgs un atjaunināts ar atbilstošu darba pieredzi, prasmēm un profesionālu priekšstatu. Turklāt izmantojiet atslēgvārdus, kas saistīti ar jūsu nozari vai vēlamo darba vietu, un pieprasiet ieteikumus no kolēģiem, lai palielinātu savu uzticamību. Aktīva iesaistīšanās atbilstoša satura izstrādē un pievienošanās profesionālajām grupām var arī palielināt jūsu redzamību potenciālajiem darba devējiem

Izmantojiet LinkedIn darba meklēšanas funkciju, lai filtrētu darba piedāvājumus, pamatojoties uz atrašanās vietu, nozari, pieredzes līmeni un citiem. Sekojiet interesējošiem uzņēmumiem, lai uzzinātu par jaunākajiem darba piedāvājumiem, un iesaistieties to saturā, lai parādītu savu interesi. Tīklošana ar savas nozares profesionāļiem, LinkedIn pasākumu apmeklēšana un sazināšanās ar personāla atlases speciālistiem var arī ievērojami uzlabot jūsu darba meklēšanas centienus platformā.