Kam pieder Reddit?

Izveidots 13 marts, 2024
kam pieder reddit

Reddit ir populāra sociālo mediju platforma, kas ir kļuvusi par interneta kultūras neatņemamu sastāvdaļu. Tā ir vietne, kurā lietotāji var koplietot un apspriest saturu par dažādām tēmām, sākot no ziņām un izklaides līdz vaļaspriekiem un nišas interesēm. Ar miljoniem lietotāju un neskaitāmām kopienām Reddit ir kļuvusi par spēcīgu platformu, kas ietekmē tiešsaistes diskusijas un tendences.

Reddit pirmsākumi


Reddit 2005. gadā dibināja Stīvs Hafmens un Aleksis Ohanians, divi Virdžīnijas universitātes koledžas istabas biedri. Viņi vēlējās izveidot platformu, kurā cilvēki varētu atklāti diskutēt un dalīties ar interesantu saturu. Sākotnējā Reddit ideja bija ļaut lietotājiem iesniegt saites, par kurām pēc tam kopiena balsos, lai noteiktu to redzamību.

Reddit agrīnās īpašumtiesības


Pirmajās dienās Stīvs Hafmens un Aleksis Ohanians bija vienīgie Reddit īpašnieki. Viņi nenogurstoši strādāja, lai izveidotu platformu un piesaistītu lietotājus. Pieaugot lietotāju lokam, pieauga arī nepieciešamība pēc finansiāla atbalsta, lai tīmekļa vietne darbotos nevainojami. Tas noveda pie ārējo investoru iesaistīšanās, kuri redzēja Reddit potenciālu.

Iegādājās Conde Nast


2006. gadā, tikai gadu pēc tās dibināšanas, Reddit iegādājās mediju uzņēmums Conde Nast, kas pazīstams ar saviem izdevējdarbības pasākumiem. Šī iegāde nodrošināja Reddit nepieciešamo finansiālo atbalstu, lai paplašinātu un uzlabotu infrastruktūru. Tomēr, neskatoties uz to, ka Reddit pieder Conde Nast, tas turpināja darboties neatkarīgi un saglabāja savu unikālo kopienas virzītu raksturu.

Atdalīšana un Reddit Inc. izveide.


2011. gadā uzņēmums Reddit piedzīvoja būtiskas izmaiņas, kad tas tika atdalīts no Conde Nast un kļuva par savu uzņēmumu, kas pazīstams kā Reddit Inc. Šis solis ļāva Reddit iegūt lielāku autonomiju un kontroli pār savām darbībām. Tas arī iezīmēja platformas pagrieziena punktu, jo tā sāka eksperimentēt ar jaunām funkcijām un paplašināt savu lietotāju bāzi.

Ievērojami investori un ieinteresētās personas


Visā savas pastāvēšanas vēsturē Reddit ir piesaistījis ieguldījumus no dažādām privātpersonām un uzņēmumiem. Daži ievērojami investori ir Pīters Tīls, PayPal līdzdibinātājs, un Marks Andreesens, ievērojams riska kapitālists. Šie ieguldījumi ir ne tikai snieguši finansiālu atbalstu, bet arī palīdzējuši apstiprināt Reddit kā vērtīgas platformas potenciālu.

kam pieder reddit 2

Reddit galvenie skaitļi


Lai gan Reddit attīstībā un izaugsmē ir bijuši iesaistīti daudzi cilvēki, daži galvenie skaitļi izceļas. Stīvs Hafmens, viens no līdzdibinātājiem, 2015. gadā atgriezās uzņēmumā kā izpilddirektors, un viņam ir bijusi izšķiroša loma tā virziena veidošanā. Otrs līdzdibinātājs Aleksiss Ohanians arī ir bijis iesaistīts un turpina atbalstīt Reddit kā ievērojamu figūru tehnoloģiju nozarē.

Pašreizējās Reddit īpašumtiesības


Šobrīd Reddit pieder Advance Publications, mediju uzņēmumam, kam pieder Conde Nast un daudzi citi plašsaziņas līdzekļi. Advance Publications 2011. gadā iegādājās lielāko daļu Reddit un kopš tā laika ir bijis galvenais īpašnieks. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka Reddit darbojas neatkarīgi un tai ir sava pārvaldības struktūra.

Reddit pārvaldība un lēmumu pieņemšanas process


Reddit ir unikāla pārvaldības sistēma, kas ietver lietotāju balsošanas un brīvprātīgo moderatoru moderēšanas kombināciju. Platforma paļaujas uz savu kopienu, lai pieņemtu lēmumus par satura redzamību un politikas ieviešanu. Lai gan īpašumtiesības ir Advance Publications, ikdienas lēmumi un platformas pārvaldība lielā mērā ir Reddit kopienas un tās moderatoru rokās.

Secinājums: kam īsti pieder Reddit?


Visbeidzot, lai gan Advance Publications ir pašreizējais Reddit īpašnieks, platformas patiesās īpašumtiesības ir tās lietotājiem un kopienai, kas to virza. Reddit panākumi ir kaislīgo lietotāju rezultāts, kuri sniedz saturu, iesaistās diskusijās un veido platformas kultūru. Reddit īpašumtiesības ir kolektīvs darbs, padarot to par unikālu un spēcīgu sociālo mediju platformu.

Reddit gatavojas publiskot vienā no gada pirmajiem tehnoloģiju sākotnējiem publiskajiem piedāvājumiem. Uzņēmuma vadība un īpašumtiesības gadu gaitā ir attīstījušās. Ievērojamās ieinteresētās personas un akcionāri ir izpilddirektors Stīvs Hafmens, esošās ieinteresētās personas, kas plāno pārdot aptuveni 6,7 miljonus akciju, globālie institucionālie investori, tostarp Tencent un Condé Nast mātesuzņēmums Advance Magazine Publishers, kā arī OpenAI izpilddirektors Sems Altmans, kurš bija Reddit valdes loceklis. direktori no 2015. līdz 2022. gadam. Uzņēmuma īpašumtiesības un akcionāru bāze ir notikušas izmaiņas, un gaidāmais IPO ir galvenais Reddit īpašumtiesību struktūras notikums.

Reddit atklāja finanšu datus savā S-1 reģistrācijas paziņojumā SEC, norādot, ka uzņēmums 2023. gadā guva 804 miljonus ASV dolāru ieņēmumus, galvenokārt no reklāmas. Tomēr uzņēmums ziņoja par tīrajiem zaudējumiem 90, 8 miljonu ASV dolāru apmērā tajā pašā gadā. Kā daļu no saviem IPO plāniem Reddit mērķis ir piesaistīt aptuveni 750 miljonus ASV dolāru, un uzņēmums un dažas esošās ieinteresētās personas plāno pārdot aptuveni 22 miljonus akciju diapazonā no 31 līdz 34 ASV dolāriem par akciju. Šis IPO tiks rūpīgi uzraudzīts, jo tā ir pirmā lielā tehnoloģiju debija gadā un pirmais sociālo mediju IPO kopš Pinterest publiskošanas 2019. gadā.

Reddit ceļu uz gaidāmo IPO iezīmē ievērojamas izmaiņas vadībā, biznesa stratēģijā un finanšu sniegumā. Izpilddirektora Stīva Hafmena atgriešanās uzņēmumā 2015. gadā vadības krīzes laikā izraisīja Reddit ieņēmumu pārmaiņas, kas pieauga līdz vairāk nekā 800 miljoniem ASV dolāru gadā no 12 miljoniem, un darbinieku skaits pieauga līdz 2000 no 80. Neskatoties uz šķēršļiem un pretrunām, tostarp problēmas saistībā ar vārda brīvību un reklāmu, Hafmena vadība redzēja uzņēmuma attīstību par nozīmīgu spēlētāju sociālo mediju vidē. Reddit IPO atspoguļo tās kā privāta uzņēmuma ceļojuma kulmināciju, kad bijušie un esošie darbinieki gaida iespēju pārdot savas uzņēmuma akcijas